מתחילים שנה רביעית? מי היה מאמין?

פרויקט ע.מ.ל. צעד את צעדיו הראשונים לפני שלוש שנים, כאשר שישה סטודנטים ערבים התחילו ללמד ערבית מדוברת ותרבות ערבית בשלושה בתי ספר יהודיים. אנחנו מתחילים את שנת הפעילות הרביעית שלנו והשנה 20 סטודנטים (!) יפעלו בשישה בתי-ספר. קבלנו עשרות פניות מסטודנטים שמבקשים להשתתף בפרויקט ורצינו לשתף אתכם בקמצוץ קטן מתוך הדברים מעוררי ההשראה שהם כתבו לנו. שיהיה בהצלחה לכולם!

_______________________________________________________________________

“…תמיד תהיתי למה הרוב המכריע מתושבי המדינה היהודים לא מדברים ערבית, לפחות ברמה שתאפשר להם לנהל שיחה פשוטה בערבית… אם אתקבל, עשייתי בפרויקט תהיה מבוססת על אמנה אישית. אמנתי היא שאם מישהו מדבר איתי בשפתי, אז זה נותן לי יותר כבוד ויוקרה מאשר קודם- אילו הייתי רק אני היא זו שמבינה את שפת הבן אדם ממולי, כך שלדבר איתי בשפתי בהכרח מכבד אותי כערבייה.” (שירין)

שאדי

“…שנה שעברה השתתפתי בפרויקט רעות שבו סטודנטים ערבים ויהודים עושים דיאלוג על הקונפליקט הערבי ישראלי והדבר שהיה נחוץ לעמיתים היהודים שלנו היה שהם יבינו את השפה המדוברת הערבית והרגשתי עד כמה זה יכול לגשר בין שני העמים להבין אחד את השני יותר ולדבר בשפה משותפת.”

יאסר

“…אני עוסק בפעילויות חברתיות בתחום זכויות אדם, בין השאר: ספרן מתנדב בספריית הפליטים בגן לוינסקי ופעיל עם נוער בסיכון בכפר פרדיס… יזמתי עם חבר פרויקט שקראנו לו ‘גשרים’, שמטרתו לשבור את הקרח בין סטודנטים יהודים וערבים באוניברסיטה, דרך עשייה חברתית משותפת…נוסף על אהבתי לשפה הערבית, אני מאמין ששפה היא כלי להתמודדות עם שסע הניכור וחוסר ההיכרות בין אזרחי המדינה, היהודים והערבים.”

איסאא

“…אני מאוד אוהבת את השפה הערבית ואשמח מאוד לקחת חלק בקידום השפה שאני אוהבת בתוך אוכלוסייה שלא מכירה אותה בכלל.”

יארה

“…ערבית היא שפת האם שלי ותמיד רציתי ללמד את השפה שלי ליהודים.”

פאתן

“…אני מאמינה בדו קיום וחושבת שלימוד השפה יכול לקדם את הרעיון של דו קיום הלאה  ויכול לשפר את התקשורת בין שני הצדדים.”

מחמד

“…למרות שאין לי ניסיון בתחום ההוראה, אני מאמין שאני מתאים לפרויקט הזה כי אני מאמין שמגיע לכולם לדעת ערבית”.

מנאר

“…יש בי רצון עז ללמד את השפה שלי שאני מאוד גאה בה.”

שוקי

“…תמיד לימדתי את החברים היהודים שלי מילים פה ושם בערבית מדוברת. בשבילי זה כיף.”

חלימה

“…אני אוהבת לעבוד עם ילדים וגם אוהבת ללמד ולתת.”

פאטמה

“…יש לי מוטיבציה גדולה להתנסות בחוויה חדשה כמו זו.”

יוסף

“…בא לי להשתתף בפרויקט הזה על מנת לתרום לקהילה אפילו אם זה קצת…שמעתי על הפרויקט הזה המון, כיצד הוא תורם לפיתוח אישיותו של החונך ושל החניך”.

וסים

“…אני נותן שיעורים פרטיים בערבית עממית באזור רמת אביב…ראיתי כמה חשוב להם ללמוד לדבר ערבית ועד כמה יש לזה השלכות חיוביות ומקרבות בחברה שלנו. אני אשמח ללמד את השפה הערבית במסגרת של פרויקט מסודר ומאורגן כמו ע.מ.ל.”

נרדין

“…השתתפתי בפרויקטים לקרב בין סטודנטים ערבים ויהודים בפקולטה לרפואה.הבנתי שהמחסום בינינו גדול כל כך, בין היתר בגלל שהצד היהודי לא מכיר את השפה הערבית והתרבות הערבית. להכיר שפה ותרבות זה צעד חשוב לקרבה בין ערבים ויהודים”.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


*