צוות ניהול הפרויקט

איה חג’ יחיא

איה חג’ יחיא היא רכזת הסטודנטים של פרויקט ע.מ.ל. איה גרה בטייבה במשולש, בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת תל-אביב בהוראת ערבית. מורה לערבית בחט”ב בהרצליה.

“בשבילי ללמד ערבית בבתי”ס יהודיים מהווה גשר בין שתי החברות. הכי חשוב מבחנתי כמורה לערבית, זה להפוך את השפה שאני מלמדת לשפה אהובה, ואת תהליך הלמידה לכיפי, משמעותי וחוויתי, כי כדי לרכוש שפה צריך לאהוב אותה. זו הזדמנות לחשוף את התרבות המקסימה אשר עומדת מאחורי הערבית לנוער יהודי, כי שפה היא לא רק מילים ודקדוק!  כניסת הערבית המדוברת לבתי ספר יהודים מסמלת בעיניי את ניצני השלום”.

רועי זילברברג

דר’ רועי זילברברג הוא ממקימי פרויקט ע.מ.ל. את עבודת המאסטר שלו הוא עשה בנושא “החינוך כאמצעי לשוויון בין יהודים לפלשתינים בישראל”. את עבודת הדוקטורט שלו הוא כתב בנושא “הבעיות התאורטיות של החינוך לשלום”.
“ע.מ.ל בשבילי הוא חלום שהתגשם. כל יום אני צובט את עצמי כדי להוכיח שהפרויקט אכן קיים.”

 

 

 

היבא נאטור

היבא נאטור היא המנהלת הפדגוגית של ע.מ.ל., בעלת תואר ראשון מסמינר הקיבוצים בספרות עברית והוראה, מורה לערבית  בבית ספר בצפון תל אביב.

“ללמד את השפה הערבית בבית ספר יהודי זה ללמד את התרבות, לדעת להכיר את האחר ולפגוש אותו. המטרה שלי להפוך את השפה הערבית לשפה לא מאיימת. התלמידים פוגשים אותי כל יום בבית הספר בשיעורים ובמסדרונות, ודרך השפה הערבית הם מכירים גם את התרבות דרך משחקים, טקסטים מובחרים של סופרות וסופרים ערבים, ושירים”.

אישמעאל בן-ישראל

אישמעאל בן-ישראל הוא ממקימי פרויקט ע.מ.ל. הוא בעל תואר במדעי המדינה וביחסים בינלאומיים, מורה לאנגלית שאוהב לרכב על אופניים בטבע. אישמעאל הוא מנכ”ל לינגולרן בע”מ -בי”ס ללימודי שפות אונליין.

“בשבילי פרויקט ע.מ.ל. הנו הזדמנות להגשים באופן פרקטי את כל מה שאני מאמין בו בתחום החברתי. חברה משותפת היא יעד בר השגה בישראל אבל צריך לעבוד קשה מאד כדי שזה יקרה.”